Warsztaty Akcja?Reakcja!

Akcja?Reakcja! – spotkania wkoło rowerowe i warsztaty z serwisowania roweru.

Reakcja łańcuchowa to oprócz serwisu rowerowego również miejsce spotkań, w którym chcemy poszerzać wiedzę i świadomość ludzi na temat rowerów. Dlatego w tym roku zapraszamy na serię warsztatów, podczas których skupimy sie  na wątkach ogólno rowerowych oraz tych stricte techniczno-serwisowych. Serwis znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej 111A/U1.

Celem warsztatów “Akcja?Reakcja!” jest przybliżenie chętnym podstawowych prac serwisowych, które możecie wykonać samodzielnie w domu. Zauważyliśmy, że części rowerowe, które są przez nas serwisowane w wielu przypadkach mimo młodego wieku są mocno zużyte. Utrudnia to możliwości serwisu, a często kończy się wymianą części na nową. Użytkownicy rowerów za pomocą prostych trików mogą wydłużyć żywotność części w swoich rowerach. Dzięki temu użytkownicy rowerów będą mogli mniej wydawać na nowe części, a serwisy rowerowe będą naprawiać elementy, które się do tego nadają. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nabyć, lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu serwisu roweru. 

Darmowe spotkania o lifestylu rowerowym

Tegoroczna seria warsztatów odbywać się będzie przez miesiąc we wtorki i czwartki, o godzinie 18:30 w Reakcji łańcuchowej. Spotkania wtorkowe są całkowicie darmowe. W ichtrakcie omawiane będą zagadnienia o tematyce lifestylowej, a ich częścią będzie dyskusja na omawiany temat. Spotkania te będą dotyczyły kwesii społecznych i branżowych, więc z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Odpłatne warsztaty z serwisowania rowerów

Każde spotkanie rozpocznie się prezentacją i częścią techniczną, która przybliży szczegóły omawianego tematu. Na ciekawych i praktycznych przykładach opisane zostaną działania, które można podjąć samemu w domu, z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Podczas tego warsztatu przedstawimy najważniejsze pojęcia, narzędzia, wykresy i zakresy pracy w profesjonalnym serwisie rowerowym. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą w stanie samodzielnie wymieniać części w rowerze oraz dbać o jego jakość i bezpieczeństwo.

Cena warsztatów: 99 zł (w cenie każdego warsztatu drobny upominek).

Harmonogram:

Godziny: 18:30 – 20:30.

15.11 – Zasady eksploatacji roweru -> REJESTRACJA

17.11 – Serwis i konsweracja napędu (warsztat płatny) -> BILETY

22.11 – Ikoniczne marki rowerowe -> REJESTRACJA

24.11 – Koła serwis łożysk i centrowanie (warsztat płatny) -> BILETY

29.11 – Technologie rowerowe kiedyś i obecnie -> REJESTRACJA

01.12 – Ogumienie – technologie i montaż (warsztat płatny) -> BILETY

06.12 – Relacje bikepackingowe -> REJESTRACJA

08.12 – Awaryjne techniki napraw roweru (warsztat płatny) -> BILETY

13.12 – Podstawa geometrii roweru i bikefittingu -> REJESTRACJA

15.12 – Standardy mocowań i osprzętu (warsztat płatny) -> BILETY

Miejsce: Reakcja łańcuchowa, ul. Marszałkowska 111A/U1

 

 

 

Scroll to Top